Lubelska 59

Crossfit Ciężarownia

Górna 6

Siłownia Cardio

 Szczupła sylwetka na lata #1

Szczupła sylwetka na lata #1

Ruszamy z pierwszym zdrowym nawykiem! 🙌
1⃣ NIE PRZEJADAJ SIĘ!
Mama czy babcia zawsze uczyły nas, że należy zjeść wszystko, co jest na talerzu. Ewentualnie można zostawić ziemniaczki 😉 Oczywiście intencje były dobre!
Jednak pamiętaj, że liczy się nie tylko JAKOŚĆ, lecz również ILOŚĆ!
Spożywanie zbyt dużych porcji może odbić się negatywnie nie tylko na naszej sylwetce, lecz także zdrowiu, powodując zgagę, refluks, zaparcia, otyłość oraz inne choroby 😬
Jeżeli po posiłku czujesz się syto – nie oszukujmy się – nie masz już miejsca na deser 😅 Często lepiej odczekać 2-3h, nim sięgniesz po słodki podwieczorek.
Jak to zrobić? Czy wystarczy po prostu jeść mniej… ? 🤔
Chodź to wydaje się oczywiste… wcale takie nie jest! Wiele osób rezygnuje ze zbyt dużej ilości kalorii, a restrykcyjna dieta powoduje, że ciągle jesteśmy głodni i szybko się zniechęcamy.
✅ Jeżeli chcesz uniknąć przejedzenia, nie spiesz się!
Jedz powoli, a jeśli po skończonym posiłku nadal czujesz głód, poczekaj jeszcze 5 minut, nim pozwolisz sobie na dokładkę 😉
✅ Poświęć choć kilka minut na zaplanowanie tego, co zjesz w ciągu dnia. W ten sposób uda Ci spojrzeć „z góry” na swój jadłospis. Dodatkowo możesz skorzystać z popularnych aplikacji do liczenia kalorii.
PAMIĘTAJ! Że dieta 1200 kcal to dieta dobra dla dziecka!
Jeżeli masz wątpliwości, ile kalorii spożywać w ciągu dnia, umów się na bezpłatną konsultację z naszym trenerem 📱 81 886 12 36
✅ Staraj się nie podjadać między posiłkami! I podczas gotowania 😃
✅ Pamiętaj, by nie zawsze ufać swojej intuicji 😁 Często wydaje się, że możemy zjeść więcej, niż finalnie potrzebujemy, by zaspokoić głód. Dlatego jeżeli możesz – przygotuj swoją porcję nim zrobisz się naprawdę głodna/y.
✅ Jeżeli to możliwe – przygotuj mniejsze porcje i jedz co 2-3 h.
A jak poradzić sobie podczas świąt czy innych rodzinnych spotkań?
Kiedy już się najadłaś/eś, odejdź od stołu! 😏 Zaproponuj rodzince wspólny spacer lub rozmowę przy kawie w salonie.
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „#1 NIE PRZEJADAJ SIĘ JEDZ POWOLI, NIE PODJADAJ MIĘDZY POSIŁKAMI IZWRÓĆ UWAGĘ NA WIELKOŚĆ PORCJI GyAit”