Lubelska 59

Crossfit Ciężarownia

Górna 6

Siłownia Cardio

 Obalamy mity #2

Obalamy mity #2

📛 MIT 2: Masło jest zdrowsze niż tłuszcz do smarowania.
Nie zawsze!
❌ Choć kostka prawdziwego masła jest źródłem witaminy A, D i E, jest również źródłem nasyconych kwasów tłuszczowych, które przez większość osób są spożywane w nadmiarze. Nie jest to najlepszy wybór dla zdrowia – może wpływać na podwyższenie poziomu cholesterolu i przyczynić się do występowania chorób układu krążenia.
❌ Największym głosem przeciwko spożywaniu margaryny był sposób jej produkcji, podczas której powstawały niebezpieczne dla zdrowia izomery trans kwasów tłuszczowych. Na przestrzeni lat zmienił się jednak sposób przygotowywania tego typów produktów – są one wolne od tłuszczy trans i stanowią źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych 🙌
Który produkt wybrać? Wszystko zależy od Ciebie! Warto zadbać o zbilansowaną dietę i wybierać różnorodne źródła tłuszczu! Do smarowania pieczywa świetnie sprawdzi się również awokado lub serek śmietankowy z dobrym składem!
Może być zdjęciem przedstawiającym tekst „MITY DIETETYCZNE PRAWDA CZY FAŁSZ? MASŁO JEST ZDROWSZE NIŻ TŁUSZCZ DO SMAROWANIA Gyfit”